20/03/2023

Që pas daljes së tij nga “Big Brother”, jeta ka rezervuar dinamika të ndryshme për Sabianin. Artisti ka vijuar të ketë disa projekte muzikore që kanë shënjuar me sukses.

Por, nuk mund të themi të njëjtën gjë për jetën e tij personale. Pas krisjes se marrëdhënieve me Ilirin, duket se probleme ka edhe me bashkëshorten.

Ishte pikërisht pjesëmarrja e tij në “Big Brother” ajo që zbuloi faktin se artisti ishte bërë baba i një djali me partneren e re, Arnisa Xhikaj.

Që pas këtij zbulimi, dyshja nuk i ndalte më postimet në rrjetet sociale me dedikimet romantike. Por shpejt, situate mes çiftit ka ndryshuar. Nga një konstatim i lehtë, vë re se dyshja ka larguar të gjitha fotot që kishin me njëri-tjetrin.

E si për të shtuar më shumë dyshimet se ata janë ndarë, Arnisa dhe Sabiani nuk ndiqen më as në rrjetet sociale. Deri më tani nuk dihet nëse ajo që ka ndodhur mes çiftit është një zënkë e momentit, apo një ndarje përfundimtare.

Miqtë e afërt të protagonistëve nuk kanë pranuar të japin informacion rreth kësaj ndodhie në jetën e mikut të tyre. Sabian Medini është këngëtari që e ka mbajtur prej vitesh jetën e tij hermetike, ndërkohë që me hyrjen në “Big Brother VIP” zbuloi një detaj sekret nga jeta e tij, që ai është dhe baba i një djali përveç vajzës, Keisit.

Fakti që ai ishte bërë baba për herë të dytë me partneren e re pas divorcit nga nëna e Keisit, dihej nga rrethi i ngushtë i miqve të këngëtarit, pasi ai preferonte të mos e bënte publike këtë pjesë të jetës së tij.

Por pasi u bë pjesë e “BB Vip”, ai zbuloi detaje rreth vetes së tij, që publiku nuk i ka ditur, mes të cilave atë që është babai i një djali 3- vjeçar, Enes, i cili ishte surpriza e produksionit për Sabianin brenda shtëpisë.

Vogëlushi me flokët kaçurrela si i ati dhe sytë blu si e ëma e surprizoi në program, duke u futur në shtëpinë e “Big Bother VIP”. Teksa fliste për djalin, Sabiani u shpreh se djali erdhi në jetë në një moment kur nuk e priste dhe ishte një bekim nga Zoti.

Ai tha se në fillim kishte merak mos vajza e tij e madhe, Keisi, do të bëhej xheloze por nuk ndodhi kështu, pasi ajo e do shumë vëllain e saj. Ndërsa shtoi se ardhja në jetë e dy fëmijëve nga nëna të ndryshme, nuk ka qenë e lehtë për të.