Rrëzohet në mes të turmës avioni në Hungari, vdesin dy pilotët, plagosen 4 qytetarë që ndodheshin pranë vendngjarjes

 Rrëzohet në mes të turmës avioni në Hungari, vdesin dy pilotët, plagosen 4 qytetarë që ndodheshin pranë vendngjarjes

Ky është momenti kur një aeroplan që merrte pjesë në një shfaqje ajrore ra në tokë dhe shpërtheu në flakë të dielën, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur katër në tokë.

Avioni i vogël me helikë po fluturonte në ekspozitën ajrore Börgönd në qarkun Fejér pranë Budapestit në Hungari kur u rrëzua rreth orës 15:20 me orën lokale.

Piloti dhe pasagjeri, 67 dhe 37 vjeç, vdiqën të dy, ndërsa tre persona në një makinë pranë vendit të përplasjes pësuan djegie të rënda dhe u shtruan në spital, tha policia.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Mësohet se është lënduar edhe një djalë i vogël në tokë.

Videoja e frikshme tregon momentin kur avioni goditi tokën para turmave të tmerruara.

 

tiranaweb.al


Të ngjashme