• 31/03/2023

Rikthehen sërish temperaturat e larta

 Rikthehen sërish temperaturat e larta

Java e dytë e Gushtit do të rikthejë sërish temperaturat përvëluese.

Sinoptikanët thonë se termometri do të kapë vlerat deri në 41 gradë në qarqe të caktuara.

Mesjava do të sjellë reshje të pakta shiu.

Sipas parashikuesve të motit, era mbetet një element problematik gjatë javës pasi mesdita e pasditja sjellin forcim të erës në tokë dhe det dhe për pasojë në brigjet detare do të ketë dallgëzim rreth 3 ballë ndërsa stuhi ere afatshkurtra priten në brendësi të territorit.

Të ngjashme