Rezidenca luksoze e Greta Garbo në Beverly Hills shitet me çmim të reduktuar

 Rezidenca luksoze e Greta Garbo në Beverly Hills shitet me çmim të reduktuar

Shtëpia në Beverly Hills ku Greta Garbo jetoi me dirigjentin britanik Leopold Stokowski në 1937 është në shitje për 10 milionë dollarë, 2 milionë dollarë më pak se kur u rendit për herë të parë për shitje verën e kaluar.

Sipas Robb Report, shtëpia shtrihet në tre kate dhe ka gjashtë dhoma gjumi dhe po aq banja. Është ndërtuar në një kodër të pjerrët në lagjen e kërkuar Crest Streets dhe është rinovuar në fillim të viteve 2000 nga dizajnerja Nicole Sassaman.

Shikoni fotot e shtëpisë mbresëlënëse të aktores legjendare

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Shtëpia u shit për herë të fundit në vitin 2006, për rreth 7.5 milionë dollarë. Sassaman më pas ia shiti pronarit të saj aktual, një konglomerat me bazë në Nevada, i lidhur me producentin rus të filmit dhe investitorin e teknologjisë Arcadiy Golubovich.

“Prona luksoze shpreh thelbin e magjepsjes, sharmit historik dhe stilit të lakmuar të jetesës luksoze në Kaliforni,” tha drejtori i Berkshire Hathaway HomeServices California Properties, Markus Canter.

Aktorja legjendare u tërhoq nga aktrimi në vitin 1941 në moshën vetëm 36 vjeç, pasi u nominua katër herë për një Oskar për Aktoren më të Mirë, të cilën nuk e mori kurrë. Në vitin 1955 iu dha një diplomë nderi, por ajo refuzoi ta pranonte. Garbo u nda nga jeta në vitin 1990 në moshën 84-vjeçare.

()

tiranaweb.al


Të ngjashme