4.5 C
Tirana
Thursday, 28 October, 2021

Rama në SHBA, krah tij edhe ambasadorja Yuri Kim

Këtë të hënë, kryeministri Edi Rama ka vizituar akademinë e njohur ushtarake amerikane West Point.

Kreu i qeverisë ”Rama 3”, shoqërohej nga Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe ambasadorja e SHBA-së në Shqipërisë, Yuri Kim.

Mendohet se Rama dhe delegacioni do të qëndrojnë të paktën 10 ditë në SHBA.
Arsyeja kryesore e vizitë është mbledhja e Asamblesë së Oragnizatës së Kombeve të Bashkuara.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com