• 31/03/2023

Rama mbledh ambasadorët dhe ministrat për peshk te Luca në Elbasan (VIDEO)

 Rama mbledh ambasadorët dhe ministrat për peshk te Luca në Elbasan (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama dhe disa ministra të kabinetit të tij qeveritar janë takuar mbrëmjen e sotme me ambasadorë të vendeve të SHBA dhe BE në një darkë pune në një restorant te Gjergj Luces në Elbasan. Mes tyre e pranishme është edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Nuk dihet ende fokusi i bisedës si dhe as emrat që janë të pranishëm në këtë takim me kryeministrin Edi Rama.

Dy ditë më parë ambasadorët e vendeve të SHBA dhe Bashkimit Europian në vendin tonë u takuan me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë blu lidhur me situatën e krijuar në PD pas ndarjes në dy kampe.

Të ngjashme