• 31/03/2023

“Pse nga Prrenjasi vij unë?!”/ Ish-kryebashkiakja shpërthen ndaj Monikës: Ha e pi qyl, ke mentalitet të babaqemos

 “Pse nga Prrenjasi vij unë?!”/ Ish-kryebashkiakja shpërthen ndaj Monikës: Ha e pi qyl, ke mentalitet të babaqemos

“Po patjetër që e di, pse nga vij unë? Nga Prrenjasi?”, kjo ishte deklarata e Monikës brenda shtëpisë së Big Brother që shkaktoi reagime të shumta.

Madje një koment në rrjetet sociale e ka bërë dhe ish-kryebashkiakja e LSI në Përrenjas Miranda Rira.

Ajo ka shpërthyer ndaj Monika Lubonjës për deklaratën e saj mbi Përrenjasin, edhe pse me siguri aktorja e kishte me shaka.

“Ti Monika Lubonja që ha a pi qyl në atë shtëpi, që shëllehesh tërë ditën në diell dhe ndërkohë paguhesh edhe si këshillare e Erion Veliajt, me taksat e qytetarëve të Tiranës, ti sot fyen një zonë të tërë, duke thënë se “nuk je nga Prrenjasi”!!! .

Po pse moj grua e rritur në moshë por e papjekur nga truri, akoma me kohën dhe mentalitetin e babaqemos ecën ti, që njerëzit vlerësohen nga vijnë dhe jo nga aftësitë e tyre, dhe jo se kush ata/ato janë në të vërtetë?!

Qënke prapanike, paragjykuese dhe cinike!! Keqardhje për ty!

Gratë dhe vajzat e Prrenjasit, luftojnë fort për bukën e fëmijëve dhe të familjeve të tyre, janë heroina të pashoqe në luftë me padrejtësitë e jetës, janë luftarake, të zgjuara e të forta, të rritura mes ujit të ftohtë të Qaf-Thanës, fushës së Domosdovës dhe kodrave të bukura të Shebenikut e Bërzeshtës.

Nuk është turp të jesh nga Prrenjasi, o moni tyryfy, nuk është turp të jesh nga ç’do cep e çdo vend i Shqipërisë sonë të bukur!

Turp është të arsyetosh si fëmijë kur je 50 e kusur, dhe të hash bukën e tjetrit qyl!!!,” shkruan ajo.

Të ngjashme