13.5 C
Tirana
Thursday, 2 December, 2021

Pse Basha vendosi të thërrasë Kuvendin e PD 3 ditë pas mbërritjes së firmave të Berishës?

Analisti Arjan Curri në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV u shpreh se sipas tij shpallja e datës së Kuvendit nga ana e Lulzim Bashës do të thotë se në një farë mënyre firmat e Berishës janë vërtetuar.

“Kongresi i datës 11 do ti dilte Bashës jashtë kontrollit dhe do të kishte një njollë në pozicionin e tij si kryetar.

Prandaj dhe mbasi me shumë mundësi Kryesia ka dhe metoda të tjera për të vërtetuar votat.

Agjentura brenda partisë është më e madhe.

Me shumë mundësi është marrë vesh që ato vota janë dhe ndaj e shpallën datën në datë 18. Pse 3 ditë pas kutive u ndryshua mendimi.”, u shpreh Curri.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com