Procesi i Berlinit, Tirana pret Ministrat e Brendshëm nga 26 shtete të BE-së

 Procesi i Berlinit, Tirana pret Ministrat e Brendshëm nga 26 shtete të BE-së

Tirana do të presë Ministerialin e Ministrave të Brendshëm, në kuadër të Procesit të Berlinit më 14 Shtator.

Gjatë këtij Ministeriali, ministri i Brendshëm, Taulant Balla do të presë Ministrat e Brendshëm dhe krerët e delegacioneve nga 26 vende të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

Takimi pritet të zhvillohet pranë ambienteve të Pallatit të Kongreseve.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Gjatë kësaj mbledhjeje të përbashkët thuhet se do të diskutohet për menaxhimin e Integruar të kufijve, bashkëpunimi Rajonal në luftën kundër krimit të organizuar, si dhe partneritetin për krimin kibernetik në Ballkanin Perëndimor.

tiranaweb.al


Të ngjashme