Princi Harry nuk shënon dot asnjë gol në një ndeshje futbolli në emisionin gjerman

 Princi Harry nuk shënon dot asnjë gol në një ndeshje futbolli në emisionin gjerman

Princi Harry ishte i ftuar special në ‘Aktuellen sportstudio’, një emision gjerman i ZDF, mbrëmjen e së shtunës, 9 shtator, për të promovuar ‘Invictus Games’, garën sportive të stilit paraolimpik që ai themeloi në 2014 për veteranët e sëmurë dhe personelin ushtarak që shërben sot.

Duka i Sussex nuk arriti të shënonte asnjë gol në një lojë futbolli të luajtur nga të ftuarit gjatë emisionit. Në lojë mysafirët duhej të shënonin përmes hapjeve të vogla në 2 kënde të një porte futbolli.

Për të shënuar një pikë, ata duhej të gjuanin me saktësi topin përmes portës – një lojë e njohur për panairët në të gjithë vendin.
Loja filloi keq për Princin pasi ai nisi i pari, duke gjuajtur ndërsa turma duartrokiste.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Duke bërë shaka me turmën e portës përpara se të bënte goditjen e tij të parë, ai tha: “Ju mund të dëshironi të lëvizni!”

Princi 38-vjeçar humbi gjashtë përpjekje dhe u mposht përfundimisht nga ministri 63-vjeçar i Mbrojtjes i vendit Boris Pistorius, të cilit i nevojitej vetëm gjuajtja e tij e parë për të mposhtur princin dhe më pas shënoi një të dytë radhazi.

I pyetur se cila do të ishte basti e tij nëse humbiste gjuajtjet e tij, princit iu tha se do të duhej të vishte një fanellë vendase gjermane, por atij i vendosën shallin e klubit lokal FSV Mainz 05 pasi nuk mund të gjendej asnjë këmishë.

Harry, i cili thuhet se është një tifoz i Arsenalit, me siguri nuk do të jetë i kënaqur me këtë penallti pasi skuadra e tij u eliminua nga Liga e Kampionëve nga klubi vendas Bayern Munich në paraqitjen e tyre të fundit në kompeticion.

Lojërat Invictus u nisën zyrtarisht në Dusseldorf në një ceremoni hapëse vezulluese disa orë më parë në arenën Merkur-Spiel, ku më shumë se 500 pjesëmarrës nga 21 kombe do të garojnë në garën sportive.

Harry i nisi lojërat dyvjeçare i vetëm në Dusseldorf, Gjermani, pasi gruaja e tij Megan mbeti në shtëpi në Kaliforni me dy fëmijët e tyre të vegjël.

()

tiranaweb.al


Të ngjashme