Presidenti Begaj shkarkon komandantin e Forcës Ajrore, ja kush do e zëvendësojë

 Presidenti Begaj shkarkon komandantin e Forcës Ajrore, ja kush do e zëvendësojë

Presidenti Bajram Begaj ka shkarkuar nga detyra Komandantin e Forcës Ajrore, Gjeneral Brigade, Ylli Pulaj.

Në këtë detyrë është emëruar Ferdinant Dimon. Shkarkimi i Pulajt është bërë me propozim të ish-ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi dhe më pas Begaj ka nënshkruar dekretin.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...
Dekrete
Dekrete

tiranaweb.al


Të ngjashme