30.5 C
Tirana
Thursday, 26 May, 2022

Përçahet PD! Kush janë deputetët pro dhe kundër përjashtimit të Berishës

Vendimi për përjashtimin e Berishës ka ndarë në dy kampe deputetët e kësaj force politike. Katër janë anëtarët e grupit parlamentar të PD-së pro Lulzim Bashës që përjashtoi Sali Berishën. Enkelejd Alibeaj, Dashnor Sula, Tomor Alizoti dhe Agron Gjekmarkaj.

“Se do njeri më shumë se Basha, Sali Berishën, por ky është vendim i detyruar” u shpreh Sula gjatë debatit në selinë e blu, pasi kryedemokrati i njoftoi deputetët për vendimin.

Shtatë deputetë të grupit parlamentar ishin hapur kundër këtij vendimi; Oerd Bylykbashi, Tritan Shehu, Albana Vokshi, Luçiano Boçi, Flamur Noka, Bujar Leskaj dhe Kreshnik Çollaku.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com