08/02/2023

Në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”, në MCN TV, Astrit Patozi, në cilësinë e ish-anëtarit të PD-së, u shpreh se vendimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha, është i stilit “hip se të vrava, zbrit se të vrava”, sepse cfarëdo që bëri dhe do të bënte, asgjë nuk e ndihmonte këtë parti.

Patozi, u shpreh i indinjuar me faktin se ndjesa e Sali Berishës, tashmë pas mëse katër vitesh është e pavlerë dhe e vonshme, dhe nuk se nuk duhej të kërkonte falje për 35 veta e larguar nga kjo parti, por të reagonte kur duhej.

“Ndjesa e Berishës, është e pasinqertë, e vonuar, eshtë e pasiqertë ta bësh këtë pas 4.5 vitesh, është e rëndë, sepse Berisha, duhet të këkronte falje, jo për “pushkatimin pa gjyq”, tani Berisha pse kërkon falje për ne, për disa bashëkpunëtor, se pse na pushkatoi pa gjyq Basha, por se nuk ka reaguar asnjëherë publikisht.

Berisha, ka qenë në mbështetje të cdo vendimi të Bashës, pavarsiasht se a e ka bërë publike ose jo, përsa kohë nuk ka reaguar.

Mos kërko ndjesë, për 35 veta të gjitë të pushkatuar pa gjyq, mos kërko për personat, por për rezultatet, humbi kagtër here zgjedhjet, nuk pati debat, tre zgjehdje të vjedhura në partinë e vet, me bekimin e Berishës, nuk pati debat”