12.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

POLITIKË

KRONIKË

Kuriozitete

Kjo foto në mes të shkretëtirës ka tronditur botën, jepet alarmi në SHBA

Agjencitë e inteligjencës amerikane kanë kostatuar se Arabia Saudite po prodhon raketat e veta balistike me ndihmën e Kinës, raporton CNN. Ky është një...

Dossier

Të vërtetat për Berishën dhe rrethin e tij janë të frikshme dhe vrasin

Se çfarë ka bërë Sali Berisha në pushtet e dinë të gjithë – që nga zhdukja e Remzi Hoxhës,...
51,223FansaPëlqeje
11,800NdjekësitNdjek
21NdjekësitNdjek
- Advertisement -

Bota

‘Më në fund ai derr i ndyrë ka vdekur’, deputeti bën komentin shokues për ndarjen nga jeta të presidentit Sassoli

Një deputet i ekstremit të dhjathtë në Gjermani ka bërë një koment fyes në drejtim të presidentit të Parlamentit Evropian, David Sassoli, i cili...

A do të mundet “Dhelpra e Argjendtë” ta nënshtrojë Vladimir Putinin?

Wendy Sherman është një prej diplomateve më të fuqishme në botë, e njohur ndryshe si “Dhelpra e Argjendtë” për shkak të flokëve të saj gri...

Komenti racist në televizion i gazetarit grek: Çfarë është më e zakonshme se një shqiptar me armë?

Një koment racist vjen nga Greqia nga një gazetar mjaft i njohur në shtetin fqinj. Nikos Evangelatos, gjatë transmetimit në televizion duke dhënë lajmin për arrestimin...

Rusia largon 10 mijë trupa nga kufiri me Ukrainën

Rusia bën tërheqjen e parë nga të një kontigjenti prej 10 mijë ushtarësh nga zonat kufitare me Ukrainën. Agjencia e lajmeve Reuters shkruan se...

Ndahet nga jeta ish-Presidenti grek, në 2013 zhvilloi një vizitë zyrtare në Shqipëri

Është shuar në moshën 92-vjeçare ish-Presidenti grek Karolos Papulias. Papulias shërbeu në dy mandate si kreu i shtetit në Greqi nga 2005 deri në...

Shëndet

Zbulohet skandali: Kosi me fekale tregtohet në supermarkete, AKU hesht

‘Kos me fekale’ shitet ne supermarkete dhe dyqane pothuajse në çdo qytet te vendit. Një nga firmat më me emër në Shqipëri e përpunimit të...

Fluks për testime Covid në poliklinika! Mjekët: Omicron, infektues për familjen në pak kohë

Rritja e rasteve me koronavirus në vendin tonë ka çuar në një fluks të shtuar pranë poliklinikave për testime Covid. “Në qendër paraqiten tek mjeku...

SOCIALE

KOSOVA

TË FUNDIT

Horoskopi

Horoskopi për ditën e diel, 16 janar 2022

Dashi Për të lindurit e kësaj shenje e diela do të vijojë të jetë një ditë e mbushur me tensione...

Kulturë

Festivali i RTSH si tallava e “Big Brother”, ngjarja më e rëndësishme e këngës bëhet zgjatim i “Top Channel”

Festivali i Këngës në RTSH çdo vit e më dobët, ku dhe publiku duket se e ka braktisur. Festivali në RTSH shënoi edicionin e...

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com