13.5 C
Tirana
Thursday, 2 December, 2021

POLITIKË

KRONIKË

Kuriozitete

Përse duhet të ndryshojmë rrobat kur shkojmë në shtëpi

Kur kthehemi në shtëpi pas një dite të lodhshme, ne shpesh dembelosemi për të ndryshuar rrobat tona. Gatuajmë, rrimë, pastrojmë tavolinën dhe mbajmë të...

Dossier

Një rrëfim amerikan për Enver Hoxhën dhe Tiranën e nëntorit ’44

Ky më poshtë është një përshkrim i gazetarit të njohur amerikan, Peter Lucas, botuar në DITA. Bëhet fjalë për një nga rrëfimet më interesante për atmosferën...

“Ju nuk e dini se sa heroike ka qenë lufta juaj Nacional-Çlirimtare”

Prof. dr. Ahmet Kamberi  Kështu deklaroi Sër Rexhinald Hiberti (Sir Reginald Hibbert), autor i librit  “Lufta Nacionalçlirimtare e Shqipërisë -...
51,223FansaPëlqeje
11,800NdjekësitNdjek
13NdjekësitNdjek
- Advertisement -

Botë

U quajt “hero” në Suedi pasi shpëtoi fqinjin nga flakët, humb jetën shqiptari

Qelman Qibini, shqiptari nga Tepelena, i cili arriti të shpëtonte jetën e fqinjit në Suedi, i cili rrezikohej nga flakët që pushtuan banesën e...

“Unë nuk e tërhoqa këmbëzën”, Alec Baldwin rrëfehet për herë të parë për vrasjen në xhirime

Alec Baldwin ka dhënë një intervistë ekskluzive për rrjetin televiziv ABC, ku ka folur për herë të parë për ngjarjen tragjike gjatë xhirimeve të...

Lira turke në rënie të lirë, qytetarët në kushte ekstreme: Po pakësojmë edhe ujin e pijshëm

Rënia e lirës turke ka sjellë rënie të ndjeshme të pagave duke sjellë vështirësi për përballimin e çmimeve të ushqimit dhe ilaçeve. Qytetarët kanë arritur...

Ngjarje tragjike! Nëna dhe katër fëmijët e saj gjenden të vrarë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një grua dhe 4 fëmijët e saj janë gjetur të vdekur në banesë të...

Vajza e deputetit e infektuar me COVID mes jetës e vdekjes, sjell në jetë fëmijën me prerje çezariane

Vajza e ish-deputetit të PASOK-ut grek Stathis Koutmeridis, Parthena është në gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e COVID-19. Bëhet me dije nga mediat e...

Shëndet

Dyshohet se varianti i ri i COVID mund te jetë më i rëndë se Delta, ja çfarë thotë infektologu

Që nga konfirmimi i rasteve të para me variantin e ri të COVID Omicron në Afrikë të Jugut, Holandë, Spanjë, Japoni e së fundmi...

Kalon natën me një pro*titutë në Tiranë dhe merr HIV/AIDS, i riu infekton tre të dashurat

Një i ri nga Shkodra ka pranuar në një emision televiziv se ka infektuar me HIV/AIDS tre të dashurat e tij. 36-vjeçari thotë se e...

SOCIALE

KOSOVA

TË FUNDIT

Horoskopi

Horoskopi për muajin Dhjetor! Cila është shenja më me fat e këtij fundviti?

Është data 1 Dhjetor, muaji i fundit i vitit 2021 dhe tek “Rudina” në TV Klan, si çdo fillim...

Kulturë

E trishtë! Ndërron jetë shkrimtari i njohur me mbi 140 mln libra të shitura

Romanticieri i njohur, Wilbur Smith ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare në shtëpinë e tij.  Smith botoi 49 romane gjatë gjithë karrierës së tij,...

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com