15.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

POLITIKË

KRONIKË

Kuriozitete

Këshilli heq nga puna magjistarin që e paguante prej 23 vitesh për magji në të mirë të qytetit

Qyteti i Zelandës së Re, Christchurch, ka hequr nga puna një magjistar, të cilin e kishte paguar për 23 vite. Ian Brackenbury Channell, 88 vjeç,...

Dossier

Opinion

Opozita po kërkon teatrin e zgjedhjeve, jo hetimin e zgjedhjeve

Nga Ardit Rada Ndryshimet e Kodit Zgjedhor të miratuara një vit më parë parashikojnë rihapjen e 10% të kutive të...
- Advertisement -

Botë

Rasti ‘Kavala’, Erdogan i hap luftë Sorosit: Turqia nuk është Shqipëria

Pas kthimit në Turqi pas vizitave të tij në Afrikë, Presidenti Erdogan iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve në avion dhe ai bëri komente të...

Njihuni me shtetin e parë evropian që lejon kultivimin e kanabisit në shtëpi

Luksembugu është shteti i parë evropian që do lejojë kultivimin e kanabisit në shtëpi, por jo pirjen e tij në publik. Të rriturit o...

20-vjeçarja publikon videon si drogohen vajzat në lokalet e natës: Mbeta gjysmë e paralizuar

Gjysmë e paralizuar dhe e shtrirë në shkallë, këto janë pasojat e drogës që i kishin hedhur në pije një studenteje 20-vjeçare që kishte...

VIDEO / U vesh si fantazmë për të bërë shaka, gruaja qëllohet për vdekje

Një grua është qëlluar për vdekje kur shakaja e saj e veshjes si fantazmë u kthye në një tragjedi. Viktima ishte një vajzë e re...

Në momentin dhe vendin e gabuar, grabitësit i fluturon arma nga dora në pak sekonda

Këta të rinj zgjodhën padyshim momentin më të gabuar për të grabitur këtë dyqan… Pamjet, të cilat i përkasin një dyqani në një karburant në...

Shëndet

Komiteti i Ekspertëve: Qytetarët mbi 60 vjeç të vaksinohen me dozën e tretë

Komiteti i Ekspertëve mendon se niveli i masave shtrënguese do të mbetet i njëjtë. Ajo që Komiteti tërheq vëmendjen është zbatimi me rigorozitet i...

Gjysma e nxënësve dalin pozitivë me Covid, mbyllet klasa e 5-të në Gjirokastër

Mbyllet një klasë me covid pasi gjysma e nxënësve rezultoi pozitiv. Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster i ka vene drynin klases se peste ne...

SPORT

Përballjet ndaj Hungarisë e Polonisë, Reja: Kërkoj 4 pikë në dy sfida, Xhaka nuk ka vend në kombëtare

Polonia është rivali ynë direkt në grupin kualifikues të Kupës së Botës 2022. Kombëtarja që në përbërje ka yje të mëdhenj të futbollit botëror...

Katari do të organizojë garën e parë në F1

Formula One ka konfirmuar që Katari do të organizojë për herë të parë një garë në datën 21 Nëntor. Çmimi i Madh i Katarit...

Donnarumma mendon largimin nga PSG, Juventus shfaq interes

Kalimi te Paris Saint Germain nuk ka shkuar ashtu siç duhet për Gianluigi Dobnarumma. Portieri kampion Europe si protagonist ka qenë më shumë në...

SOCIALE

KOSOVA

TË FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Horoskopi

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 23 Tetor 2021

Dashi Pasi keni zgjidhur një çështje partnershipi tani mund të shikoni para dhe të punoni për të mirën e përbashkët....

Kulturë

Nobeli për Paqen 2021 u jepet dy gazetarëve

Nobeli për Paqen, këtë vit u shkon dy gazetarëve. Ata janë Maria Resa nga Filipinet dhe Dimitri Muratov nga Rusia. Dy gazetarët janë themelues...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com