27/01/2023

Grupi i policisë së Lezhës po bënte një kontroll në zonën Ishull Lezhë, në zonën e mbrojtur, Laguna e Vainit, kur ka pikasur një automjet të dyshimtë.

Grupi i policisë prej 5 vetash, e ka ndalur automjetin, ndërsa menjëherë ka ndodhur edhe shkrepja e armës, ku një plumb në zemër është qëlluar drejt oficerit të Krimeve Saimir Hoxha, 44 vjeç, i cili është nisur menjëherë për në spital, por ka ndërruar jetë.

Autori i dyshuar i vrasjes është Aldo Rama, 21 vjeç, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta. Ai është larguar me automjet nga vendngjarja dhe vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij.

Aktualisht forca të shumta të policisë, RENEA-s e FNSH janë në terren.