8.5 C
Tirana
Monday, 25 October, 2021

Nikoll Lesi: Sa i shkoi shkresa për Ramën kryeministër, Meta u ngrit direkt nga vila në Lalëz dhe shkoi e firmosi me vrap në Tiranë

Nikoll Lesi, ish-bashkëpunëtori i ngushtë mediatik i Ilir Metës, shkruan se ky i fundit e ka firmosur direkt shkresën për dekretimin e Ramës kryeministër.

Madje, sipas tij, Meta është ngritur nga vila në Lalëz e ka shkuar këtë të shtunë në Tiranë për ta firmosur atë.

“Shkresa e firmosur nga Damian Gjiknuri, sekretar i përgjithshëm i PS, drejtuar (sipas Kushtetutës) presidentit të Republikës se partia fituese e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 propozon për kryeministër Edi Rama, mësohet se është protokolluar sot në mëngjes në Presidencë.

Sapo është njoftuar presidenti nga kabineti për shkresën e Damian Gjiknurit, është nisur nga shtëpia buzë detit në Lalëz për në zyrë në Tiranë.

E ka firmosur, pa u vonuar!

Pra presidenti Meta firmos dekretin për Edi Ramën si fitues i zgjedhjeve të 25 prillit.

Të hënën do jetë ceremonia e betimit të kryeministrit Rama në Presidencë”, shkruan ai.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com