15.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

Ngrihet komisioni për verifikimin e mandateve, Kuvendi mblidhet sërish në 17:00

Në seancën e partë legjislaturës së re është ngritur komisioni për verifikimin e mandateve të 140 deputetëve të rinj.

Nga maxhoranca, pjesë e komisionit janë Klotilda Bushka, Ermonela Felaj, Auora Mara, Nasip Naço dhe Toni Gogu, ndërsa nga PD janë Saimir Korreshi, Dhurata Çupi, Greta Bardeli dhe Belind Këlliçi.

Këta 9 deputetë do të kenë kohë deri në orën 17:00 për të verifikuar mandatet e tyre dhe të gjithë kolegëve të tjerë.

Pritet që në orën 17:00 të jenë verifikuar të gjitha mandatet dhe do të ketë një seancë të dytë.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com