Ngjyra joshëse e vjeshtës që do t’ju bëjë të harroni rozën “Barbie”

 Ngjyra joshëse e vjeshtës që do t’ju bëjë të harroni rozën “Barbie”

SHBA

Harrojeni rozën “Barbie” që sundoi verën e këtij viti kudo. Ngjyra që po fiton çdo ditë e më shumë terren është e kuqja e verës. Jeni gati për ta pasur në gardërobë?

Në vjeshtë jo vetëm gjethet ndryshojnë, por edhe veshjet. Nëse keni qenë të fiksuar pas nuancës rozë “Barbie”, që mbretëroi këtë verë, është koha për t’u përgatitur për një ndjesi të re të modës – “red dahlia”. Nuk është emri i një telenovele të re, por është një ngjyrë që premton të rifreskojë gardërobën dhe t’ju bëjë yll të çdo ngjarjeje të re në vjeshtë.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Të gjithë e dimë se si mund të ndikojnë ngjyrat në përditshmërinë tonë. Në verë, kënaqeshim me ngjyra të ndezura dhe të gjalla, që pasqyronin ditë me diell dhe momente argëtuese. Por vjeshta është koha për diçka më tokësore, të ngrohtë dhe elegante. E kuqe.

Njihet nga Pantone si ‘Red Dahlia’ dhe është pikërisht ajo që do të sundojë vjeshtën.

Pse e kuqja?

“Red Dahlia” është një nuancë më e thellë, më e pjekur e rozës, që i përshtatet mjaft mirë muajve të ftohtë. Dhe ndërsa mund të tingëllojë si emri i buzëkuqit tuaj të preferuar, është një ngjyrë që do të dëshironi ta vishni nga koka te këmbët.

Si ta kombinoni?

Për ata që nuk janë të sigurt se si ta përfshijnë këtë ngjyrë në veshjet e tyre, kemi disa këshilla. Filloni ngadalë me aksesorët – ndoshta një palë këpucë ose një çantë. Nëse jeni më të guximshme, pse të mos provoni një fustan apo pallto në këtë nuancë? Dhe nëse ndiheni vërtet aventuriere, provoni të gjithë veshjen “Red Dahlia”

Një nuancë që duhet ta provoni këtë vjeshtë. E freskët, elegante dhe tërësisht në trend. “Pra, pse të mos i jepni një shans kësaj ngjyre të re dhe të shihni se si mund të rifreskojë veshjet tuaja?”

tiranaweb.al


Të ngjashme