Nga Tom Holland dhe Zendaya te Chris Martin dhe Dakota Johnson, të famshmit që mbajnë private jetën e tyre

 Nga Tom Holland dhe Zendaya te Chris Martin dhe Dakota Johnson, të famshmit që mbajnë private jetën e tyre

Për aktorët, jeta në qendër të vëmendjes është e ndërthurur me punën. Ndërsa shumë personazhe të famshëm zgjedhin të ndajnë gjithçka me fansat e tyre, qofshin marrëdhëniet e tyre dashurore, fëmijët dhe më shumë, ka disa që zgjedhin të përpiqen ta bëjnë jetën e tyre sa më private, veçanërisht kur bëhet fjalë për lidhjet e tyre.

Kështu, më poshtë do të shihni 17 personazhet e famshëm që kanë zgjedhur ta mbajnë lidhjen e tyre mjaft private:

1. Eva Mendes – Ryan Gosling

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...
14459240
14459240

Fillimisht e nisim me Eva Mendes, e cila është me Ryan Gosling që nga viti 2011 dhe më e rëndësishme për ta është të mbajnë private marrëdhënien e tyre dhe jetën e fëmijëve të tyre. Duke iu përgjigjur një komenti në Instagram se pse nuk poston foto për bashkëshortin dhe fëmijët e saj, Mendes shkroi: “Unë kam pasur gjithmonë një kufi të qartë kur bëhet fjalë për burrin dhe fëmijët e mi. Do të flas për to, sigurisht, me limite, por nuk do të publikoj foto nga përditshmëria jonë”.

Dhe ajo shtoi se nuk do të postojë foto të fëmijëve të saj derisa të rriten mjaftueshëm për të pranuar që fotografia të postohet në rrjetet sociale.

2. Robert Pattinson – Sookie Waterhouse

27125592
27125592

Robert Pattinson ka zgjedhur ta mbajë sa më private marrëdhënien e tij me Sookie Waterhouse. “Nëse i lejon njerëzit të hyjnë, zhvlerëson atë që është dashuri. Nëse një i panjohur në rrugë do t’ju pyeste për marrëdhënien tuaj, do ta konsideronit atë jashtëzakonisht të vrazhdë. Nëse ngre një mur, shkon më mirë. Unë nuk mund ta kuptoj se si dikush mund të ecë në rrugë duke kapur dorën e partnerit të tij dhe është njësoj sikur ta bëj unë dhe njëqind njerëz të fotografojnë ty”, shpjegoi Pattinson.

3. Zendaya – Tom Holland

25058076
25058076

Kohët e fundit, Zendaya u shpreh për përpjekjen për të mbajtur lidhjen e saj me Tom Holland mjaft private, duke thënë: “Unë e pranoj që pjesë të jetës sime do të jenë publike. Jam një njeri dhe dua të jetoj jetën time dhe ta dua personin që dua. Por unë jam gjithashtu në kontroll të asaj që zgjedh të ndaj. Ka të bëjë me mbrojtjen e qetësisë dhe t’i lejosh gjërat të jenë të tuat, por gjithashtu të mos kesh frikë të ekzistosh.”

Në lidhje me jetën e saj private me Hollandën, Zendaya ka diskutuar se sa ka ndryshuar niveli i saj i famës që nga ‘Euphoria’ dhe filmat e Spider-Man, përkatësisht se si të gjithë e ndjekin atë dhe Tomin me kamera.

Po kështu, aktori 27-vjeçar ka folur për mbrojtjen e privatësisë së tij me Zendaya. Në një intervistë me Hollywood Reporter, Holland tha: “Marrëdhënia jonë është diçka për të cilën ne jemi jashtëzakonisht mbrojtës dhe duam ta mbajmë sa më të shenjtë që të jetë e mundur. Ne nuk mendojmë se ia kemi borxh askujt, është gjëja jonë dhe nuk ka të bëjë fare me karrierën tonë”.

4. Ashton Kutcher – Mila Kunis

27060980
27060980

Ashton Kutcher, i cili është i martuar me Mila Kunis, tha se ai “mësoi në mënyrën e vështirë se sa e çmuar është privatësia”, kjo është arsyeja pse ai e vlerëson kaq shumë privatësinë e tij me Kunis dhe fëmijët e tyre. Ai vazhdoi duke thënë: “Mësova se ka shumë gjëra në jetën tuaj që vërtet përfitojnë nga të qenit private. Dhe marrëdhëniet janë një prej tyre. Dhe unë do të bëj gjithçka në fuqinë time për ta mbajtur këtë marrëdhënie private.”

5.Jessica Chastain – Gian Luca Passi de Preposulo

25496756
25496756

Që në fillim, Jessica Chastain e mbajti jashtë jetës së saj publike lidhjen me bashkëshortin Gian Luca Passi de Preposulo. Duke folur për nevojën për të mbajtur të ndarë jetën e saj publike dhe private, ajo tha në vitin 2013: “Ndonjëherë kur dikush [në shtyp] më pyet për statusin tim të takimit, unë jam shumë e qetë për këtë, sepse dua ta mbroj atë.”

Edhe sot e kësaj dite, Chastain dhe Jian rrallë shfaqen në tapetin e kuq së bashku me aktoren.

6.Rachel Weisz- Daniel Craig

27440859
27440859

Rachel Weisz tha se ajo dhe burri i saj Daniel Craig janë shumë të ngjashëm kur bëhet fjalë për dëshirën për të mbajtur jetën e tyre larg mediave sociale. Madje, ajo ka thënë se ata kurrë nuk e kuptuan realisht sesi çiftet e tjera të famshme e bëjnë lidhjen e tyre pjesë të markës së tyre dhe e kanë kaq publike. Weiss shtoi: “Ne s’duan fare të flasim për jetën tonë private.”

Kur ajo flet për marrëdhënien e saj me Craig, është e shkurtër dhe e ëmbël. Në të njëjtën intervistë për New York Times, ajo tha: “Jam shumë e lumtur që jam e martuar me të, shumë, shumë e lumtur”.

7. Dakota Johnson – Chris Martin

Dakota Johnson
Dakota Johnson

Dakota Johnson, e cila është në lidhje me Chris Martin që nga viti 2017, zbuloi se ata kanë arritur ta mbajnë lidhjen e tyre sa më private për kaq shumë kohë, sepse e vlerësojnë kohën që kalojnë së bashku larg syrit të publikut. Ajo tha: “Ne kemi qenë së bashku për një kohë të gjatë dhe dalim ndonjëherë, por të dy punojmë aq shumë sa është mirë të jesh në shtëpi dhe të jesh rehat dhe privat.”

8. Jennifer Lawrence – Cook Maroney

Shutterstock 729142111 1
Shutterstock 729142111 1

Jennifer Lawrence, e cila, duhet theksuar, prej disa vitesh ka qenë larg aktrimit dhe vëmendjes, mbetet me një profil mjaft e ulët kur bëhet fjalë për të folur për bashkëshortin e saj Cook Maroney dhe fëmijën e tyre. Ajo dëshiron ta mbajë jetën e tyre sa më private, aq sa shpreson që çështja të mos ngrihet në intervista.

Në një intervistë për Vanity Fair, ajo tha: “Unë kisha këtë fantazi që do ta bëja të gjithë intervistën jashtë regjistrimit” dhe tha se ndjehej e turpëruar që nuk donte të fliste për familjen e saj sepse ata duan të ndërtojnë të ardhmen e tyre. së bashku në privat.

9. Margot Robbie – Tom Ackerley

Shutterstock 2317082555 1
Shutterstock 2317082555 1

Margot Robbie dhe Tom Ackerley ishin shokë dhome përpara se të dilnin dhe përfundimisht u martuan në një ceremoni surprizë në vitin 2016. Nuk do të gjeni shumë foto të tyre së bashku, dhe megjithëse kanë punuar së bashku, ata kanë qëndruar relativisht të ngushtë në lidhje me marrëdhëniet e tyre pas martesës. Në janar 2022, aktorja australiane postoi një foto të rrallë të tyre së bashku.

10. Emma Stone dhe Dave McCurry

20587380
20587380

Emma Stone u takua me shkrimtaren dhe regjisoren e SNL-së prej tre vitesh kur Dave McCurry e drejtoi atë në një skeç në dhjetor 2016. Që atëherë, të dy kanë mbajtur kryesisht të heshtur për marrëdhënien e tyre. Megjithatë, ata bënë debutimin e tyre publik si çift në SAG Awards në janar 2019, dhe më pas shpallën fejesën e tyre në dhjetor 2019. Dy vjet më vonë, çifti mirëpriti një vajzë, Louise.

11. Alicia Vikander – Michael Fassbender

27213640
27213640

Alicia Vikander dhe Michael Fassender, të cilët janë në lidhje që nga nëntori i vitit 2014, janë parë rrallë bashkë dhe janë ndoshta një nga çiftet më të fshehtë atje. Ata u takuan si bashkëpunëtorë në dramën romantike “The Light Between Oceans” dhe u martuan në një ceremonie private në Ibiza në tetor 2017. Edhe pse informacionet për çiftin dhe jetën e tyre së bashku janë të pakta, ata bënë paraqitjen e tyre të parë së bashku me tapetin e kuq pas tre vitesh në mars 2020. Një vit më pas, Vikander solli në jetë fëmijën e tyre të parë, një djalë.

12. Rooney Mara – Joaquin Phoenix

22091638
22091638

Së fundi, një marrëdhënie po aq e mbyllur dhe jashtëzakonisht e ulët është ajo e Rooney Mara dhe Joaquin Phoenix, e cila filloi në vitin 2016. Në vitin 2020, Mara lindi djalin e çiftit, River, i cili mori emrin e vëllait të tij të ndjerë Phoenix. Edhe pse ende të pamartuar, të dy u fejuan në vitin 2019.

()

tiranaweb.al


Të ngjashme