20.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

Nga mesazhet plot pasion deri te vrasja, flasin banorët: Çfarë ndodhi mes dibranit dhe ganezes

“Falënderoj Zotin çdo ditë që të solli në jetën time dhe të dua shumë Bukuroshe”.

Kështu shkruante 26-vjeçari Klinton Pira në Facebook, teksa postonte foto me 31-vjeçaren Jawsackie Jaboah nga Gana.

Ai e vrau me thikë ditën e sotme shtetasen ganeze duke e qëlluar disa herë më thikë, ndërsa Pira është hedhur nga kati i 8-të duke vdekur në vend.

Po sipas dëshmive të banorëve aty pranë, mësohet se çifti është zënë për disa minuta dhe më pas gjendja ka precipituar deri në plagosje e rëndë me thikë. Po ashtu, banorët bëjnë me dije se çifti kishte disa kohë që kishin nisur zënkat me njëri-tjetrin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur afër shkollës “Pjetër Budi”, pranë Gjykatës së Tiranës, te ish-Ekspozita.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com