01/02/2023

Babai i kreut të Partisë Demokratike ka ndërruar jetë sot.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat, teksa Xhelal Basha ishte i datëlindjes 1936 dhe prej disa kohësh ndodhej i shtruar në një spital.

Vetë kreu i PD, Lulzim Basha, e ka prezantuar të atin pak vite më parë për publikun.

Në një foto familjare, Lulzim Basha publikonte të ëmën, të atin dhe vëllanë e tij.