01/02/2023

Tom Parker i “Wanted” ka ndërruar jetë pasi u diagnostikua me një tumor të paoperueshëm në tru në vitin 2020. Gruaja e tij, Kelsey Hardwick, ndau lajmin e hidhur të mërkurën. Ai ishte vetëm 33 vjeç.

Në një postim në Instagram, Hardwick tha se ai u nda nga jeta të mërkurën me familjen pranë tij. Parker ishte baba i dy fëmijëve, vajzës 2-vjeçare Aurelia dhe djalit 1-vjeçar Bodhi.

“Të hidhëruar ju konfirmojmë se Tom ndërroi jetë paqësisht më herët sot me gjithë familjen pranë tij”, shkroi ajo. “Zemrat tona janë thyer. Tom ishte qendra e botës sonë dhe ne nuk mund ta imagjinojmë jetën pa buzëqeshjen e tij dhe praninë energjike. Ne jemi vërtet mirënjohës për dashurinë dhe mbështetjen dhe kërkojmë që të gjithë të bashkohemi për të siguruar që drita e Tomit të vazhdojë të shkëlqejë për fëmijët e tij të bukur. Faleminderit të gjithëve që e kanë mbështetur në kujdesin e tij gjatë gjithë kohës, ai luftoi deri në fund. Unë jam gjithmonë krenar për ty.”

Parker ndau diagnozën e tij shkatërruese në tetor 2020. Ai vuri në dukje se megjithëse mjekët i thanë atij se tumori i tij i trurit ishte “i paoperueshëm”, ai nuk po hiqte dorë.

“Unë do të jem këtu. Do ta luftoj këtë”, ka shkruar ai në Instagram.