MTV Music Award 2023: Lista e plotë e fituesve

 MTV Music Award 2023: Lista e plotë e fituesve

SHBA

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur MTV Video Music Awards 2023. Taylor Swift ishte mbretëresha e mbrëmjes me 11 nominime, duke përfshirë ‘Artisten e vitit’, ‘Videon e vitit’ dhe ‘Këngën e vitit’ për këngën e saj hit të vitit 2022 “Anti-Hero”. Ajo fitoi nëntë çmime nga kategoritë në të cilat u nominua.

Shakira mori çmimin “Video Vanguard Award”. Demi Lovato, Shakira, Olivia Rodrigo, Cardi B me Megan Thee Stallion, Diddy, Lil Wayne, Doja Cat dhe Fall Out Boy, ndër të tjera, të gjithë performuan gjatë ceremonisë.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Më poshtë lista e plotë e fituesve:

Videoja e vitit

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Artistja e vitit

Taylor Swift

Kënga e vitit

Taylor Swift – “Anti-Hero”

‘Push’ performanca e vitit

Aprill 2023: Tomorrow X Together “Sugar Rush Ride”

Bashkëpunimi më i mirë

Karol G, Shakira – “TQG”

Kënga pop më e mirë

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Kënga më e mirë Hip-Hop

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”

Kënga më e mirë R&B

SZA – “Shirt”

Kënga më e mirë rock

Måneskin – “The Loneliest”

Kënga më e mirë latine

Anitta – “Funk Rave”

Kënga më e mirë AFROBEAT

Rema & Selena Gomez – “Calm Down”

Kënga më e mirë K-POP

Stray Kids – “S-Class”

tiranaweb.al


Të ngjashme