Ministri i Mbrojtjes: Rusia nuk ka ‘zgjidhje tjetër’ veçse të fitojë luftën

 Ministri i Mbrojtjes: Rusia nuk ka ‘zgjidhje tjetër’ veçse të fitojë luftën

Ministri rus i mbrojtjes thotë se Moska nuk ka “zgjidhje të tjera” veçse të fitojë në Ukrainë.

Sergei Shoigu tha se forcat ruse në Ukrainë po mbajnë një “mbrojtje aktive”, në komentet e transmetuara nga agjencia ruse e lajmeve RIA.

Ushtria e Kievit ka bërë disa raporte për fitime në fushën e betejës mes kundërofensivës së saj të vazhdueshme.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Të hënën, Ukraina tha se ka rimarrë platformat strategjike të shpimit të gazit dhe naftës nga Rusia në Detin e Zi dhe pretendoi fitime në zonat e pushtuara pranë qytetit lindor të Bakhmut.

tiranaweb.al


Të ngjashme