Meghan Markle ribashkohet me Princin Harry në eventin Invictus Games pasi fluturoi në Gjermani

 Meghan Markle ribashkohet me Princin Harry në eventin Invictus Games pasi fluturoi në Gjermani

Meghan Markle ka bërë debutimin e saj në Invictus Games 2023.

Pasi udhëtoi nga Los Angeles, Dukesha e Sussex-it u ribashkua me bashkëshortin e saj, Princin Harry, në Düsseldorf, Gjermani, të martën për të takuar miqtë dhe familjen e konkurrentëve të këtij viti.

Për pritjen, nëna e dy fëmijëve dukej elegante me një këmishë të zezë nga Banana Republic Factory, shoqëruar me taka të larta.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Ajo e plotësoi veshjen e saj me një byzylyk me rruaza në kyçin e dorës, ku shkruhej “Unë jam Invictus”, motoja e ngjarjes sportive ndërkombëtare.

Markle, 42 vjeç, ishte e gjitha e buzëqeshur teksa doli në skenë përkrah të shoqit për të mbajtur një fjalim, ku kërkoi falje për mungesën në ceremoninë e hapjes.

“Është kaq e veçantë të jesh këtu dhe më vjen shumë keq që u vonova pak për festën,” tha ajo, për revistën Hello!

“Ashtu si shumë prej jush, ne e dimë se kjo ka të bëjë me familjen dhe miqtë dhe komunitetin që Invictus ka krijuar … dhe kështu më duhej të shpenzoja pak më shumë kohë për të qëndruan me fëmijët tanë në shtëpi,” vazhdoi ajo.

“Jam e emocionuar që ngjarja e parë që mund të bëj me Invictus është këtu me të gjithë ju”, tha Markle.

()

tiranaweb.al


Të ngjashme