17.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

LSI mbetet pa grup parlamentar, PD refuzoi që t’i japë deputetë borxh

Opozita do të ketë tre grupe parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë të drejtuar nga PD-së, PDIU dhe PR.

Dy aleatëve, Fatmir Mediu dhe Shpëtim Idrizi, Lulzim Basha vendosi që t’u jepte deputetë “borxh” për të formuar grupin me 7 anëtarë, por jo LSI-së.

Gazetari i “ABC”, Juxhin Mustafaraj mëson se LSI nuk do të ketë grup parlamentar, pasi PD nuk ka pranuar t’i japë deputetë nga përfaqësuesit e saj.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com