4.5 C
Tirana
Thursday, 28 October, 2021

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë!

Një tërmet është ndjerë pas orës 16:00 në Shqipëri duke bërë që dridhjet të përfshijnë Shqipërinë e Mesme dhe më gjerë.

Shërbimi Evropian i Sizmologjisë EMSC konfirmoi tërmetin dhe pas disa minutash ka nxjerrë vendndodhjen dhe magnitudën.

Tërmeti ishte 3.9 ballë me thellësi vetëm 2 km si asnjëherë më parë duke bërë që lëkundja dhe dridhjet të ndjehen gjerësisht.

Tërmeti u lokalizua 24 km larg Tiranës.

Tërmeti është ndjerë fuqishëm në Tiranë, Durrës, por edhe Shkodër siç raportojnë banorët në kohë reale tek EMSC.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com