15.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

“Laje laje kryt si rosa” / Ngjela i pret afganët me këngë: Jemi popull human (VIDEO)

Në kulmin e diskutimeve për ardhjen e afganëve në Shqipëri, vjen një video “soft” nga avokati Spartak Ngjela.

Krejt sportiv dhe ndryshe nga herët e tjera, Ngjela, i ulur në kafene, përshëndet afganët me këngë popullore.

Rreth tij ndodhet edhe një orkestër amatore, që luan këngën e njohur popullore: “Laje laje kryt si rosa”.

“Përshëndes afganët që po vijnë në Shqipëri. Ne jemi popull human… Mos u shqetësoni, se gjithçka ata do t’ia paguajnë tregut shqiptar… Dhe do ikin me mirënjohje… Se në Afganistan ka kompromis, dhe jo kapitullim…”, shkruan Spartak Ngjela në “Facebook”.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com