12.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

Kush janë 11 anëtarët që nuk i shkuan Bashës në Kryesi, zbulohet vendimi i kryetarit “të shkarkuar”

Vetëm pak minuta pasi delegatët e Kuvendit të PD të thirrur nga Sali Berisha firmosën shkarkimin e tij, kryedemokrati Lulzim Basha mblodhi kryesinë e partisë.

Mbledhja konfirmoi çarjen e thellë të PD, pasi 11 nga anëtarët e kryesisë refuzuan të marrin pjesë.

11 anëtarët e kësaj kryesie që janë rreshtuar pro ish-kryeministrit Berisha dhe nuk kanë qenë të pranishëm në mbledhje pritet të shkarkohen.

Gjatë mbledhjes, Basha është shprehur se ata që nuk kanë ardhur në selinë blu për mbledhjen e Kryesisë të ndihen të vetëshkarkuar.

Gazeta Shqip mëson se në këtë mbledhje të kryesisë marrin pjesë 25 nga 36 anëtarët e saj.

Lista e anëtarëve të Kryesisë që nuk kanë qenë të pranishëm në mbledhjen Kryesi:

Edi Paloka

Belind Kelliçi

Ivi Kaso

Albana Vokshi

Aldo Bumci

Gent Strazimiri

Gert Bogdani

Oerd Bylykbashi

Flamur Noka

Ervin Minarolli

Ledina Mandia

Vetëm Tomorr Alizoti kishte lajmëruar më herët që s’do jetë në asnjë prej Kuvendeve.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com