Konflikti mes disa personave zbardh një tjetër sherr në Korçë me “protagonistë” të njëjtë

Një sherr me disa persona të përfshirë disa ditë më parë është pasuar nga një tjetër ditën e djeshme në lagjen nr.17 të Korçës.

Në lidhje me ngjarjet e ndodhura është arrestuar 18-vjeçari me iniciale M.J. (i dëmtuar nga konflikti i djeshëm) si dhe 40-vjeçari me iniciale A.B.

Policia njofton se dyshohet që 2 të ndaluarit në bashkëpunim me persona të tjerë disa ditë më parë kanë goditur fizikisht një nga personat e shpallur në kërkim në lidhje me ngjarjen e djeshme.

Konkretisht, 27-vjeçarin me iniciale A.D. dhe dyshohet se kanë marrë peng një tjetër. Për arsye hetimore, policia nuk jep të dhëna të tjera.

Kujtojmë se në kërkim janë shpallur: S. S., 33 vjeç, S. S., 25 vjeç, Dh. D., 38 vjeç, A. D., 27 vjeç dhe M. B., 39 vjeç, banues në Korçë, për të cilët vijon kërkim.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

/a.r

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com