Këtu, asnjëri nuk është partner i perëndimit…

Nga Edvin Kulluri*

Ne 2019 kur opozita destabilizoi pa asnje shkak vendin u quajt lajthitje qe ju faturua Bashes! Heren e dyte Foltorja organizon proteste diten e Samitit te BE ne Tirane!

Heren e trete qellon qe diten e Samitit te NATO-s ne Washington ne mes te nje situate te trazuar nderkombetare e sidomos ne Ukrainen qe po sulmohet egersisht nga Rusia, PD e drejtuar nga Berisha organizon proteste kombetare!

Te vetmit aktore te huaj qe gezojne jane kundershtaret tane historike ne rajon dhe me ne lindje!

Nderkohe Rama mban me leje ndertimi dhe bashkepunon politikisht me Berishen cili qendron ne krye te kesaj axhende mese paku te dyshimte!

Ndersa Basha nuk del ne perplasje me Berishen c’ka ju kerkua ne vitin 2021 pas shpalljes se tij person Non-Grata!

Ketu asnjeri nuk eshte partner i perendimit dhe interesit shqiptar, thjeshte ndajne rolet per te zaptuar hapesiren politike!

*Marrë në Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com