8.5 C
Tirana
Monday, 25 October, 2021

“Kanë ADN-në e gjarprit, do të bëheshin përbindësha”, babai vret pa mëshirë dy fëmijët e tij

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Meksikë, ku një 40-vjeçar akuzohet për vrasje pasi dy fëmijët e tij të vegjël u gjetën të vdekur në Rosarito. Sipas kallëzimit penal kundër Mattheë Taylor Coleman, 40 vjeç, ai pranoi tek autoritetet se ai mori djalin e tij dy vjeçar dhe vajzën dhjetë muajshe në Meksikë dhe i vrau me një armë peshkimi me shtizë.

Sipas kallëzimit penal, Coleman u tha hetuesve se ai ishte ndriçuar nga teoritë e komplotit QAnon dhe Illuminati dhe po merrte vizione dhe shenja që zbulonin se gruaja e tij posedonte ADN-në e gjarprit dhe ua kishte kaluar fëmijëve të tij. Ai tha se besonte se fëmijët e tij do të rriteshin në përbindësha, kështu që ai duhej t’i vriste.

Media vendase thonë se hetimi filloi kur gruaja e Coleman telefonoi në Departamentin e Policisë së Santa Barbara të Shtunën për të raportuar se burri i saj kishte marrë fëmijët dhe ajo nuk e dinte se ku kishin shkuar.

Duke përdorur aplikacionin Find My iPhone, autoritetet ishin në gjendje të lokalizonin Coleman në Rosarito, dhe më vonë e ndoqën atë në Portin e Hyrjes San Ysidro në kufirin SHBA-Meksikë.

Autoritetet thonë se kur u përcaktua se Coleman kishte hyrë përsëri në SHBA pa fëmijët, agjentët e FBI kontaktuan zyrtarët e zbatimit të ligjit në Rosarito dhe u thanë se autoritetet meksikane kishin gjetur trupat e dy fëmijëve që përputheshin me përshkrimin e fëmijëve të Coleman në një fermë. Më pas ai u arrestua në kufi.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com