8.5 C
Tirana
Monday, 25 October, 2021

Jamarbër Malltezi: Lulzim Basha u përdhunua nga ambasadorja amerikane dhe u kap peng!

Jamarbër Malltezi, ka folur në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, lidhur me përjashtimin e Berishës nga Partia Demokratike dhe lëvizjen që ai ka nisur në Bazë.

Malltezi tha se ky përjashtim i Berishës ishte pika e fundit, në vazhdën e vendimeve arbitrate të Lulzim Bashës. Ai u shpreh me tone mjaft të ashpra, lidhur me mosreagimin e Bashës, pas vizitës së ambasadores Yuri Kim, në PD.

Përjashtimi i Berishës, ishte pika e fundit që zhbalancon gjithçka. I ka ngacmuar shumë demokratët. Me të drejtë, bashkëfolësit vunë në dukje që kishte vite që shkelej statuti. Ka patur në mënyrë të vazhdueshme vërejtje në forumet e PD për këto shkelje statuti.

Nuk kishim të bënim me demokraci, duhej të kishin reaguar shumë më tepër demokratët, njerëzit e lirë që nuk kanë frikë të thonë të vërtetat.

Fjalimi i fundit ishte i pritshëm, sepse ishin dhënë disa shenja hileqare.

Të vijë ambasadorja të të përdhunojë në seli dhe të mos dalësh, do të thotë se të ka kapur peng.

A të ka kapur në korrupsion, të ka kapur në marrëveshje me Ramen? Të të përdhunojnë dhe mos dalësh, është një shenjë“, tha ndër të tjera Malltezi.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com