Italia dështon ndaj Maqedonisë së Veriut, Spalleti debuton me barazim, një lojtar shqiptar shënon në Shkup

 Italia dështon ndaj Maqedonisë së Veriut, Spalleti debuton me barazim, një lojtar shqiptar shënon në Shkup

Kohë tjetër, por fantazma të vjetra. Nëse Maqedonia e Veriut la jashtë Botërorit Italinë, kombëtarja e drejtuar nga Milevski barazoi sonte 1-1 ndaj Axurrëve në National Arena Toshe Proeski (Skopje), në takimin e luajtur për kualifikueset e Euro 2024.

Nuk mund të jetë i lumtur trajneri i italianëve, Lucciano Spalleti, i cili debuton me barazim.  Immobile vendosi ndeshjen në shinat e duhura në minutën e 47-të, por në të 81-tën, lojtari shqiptar Enis Bardhi prishi festën mike pasi barazoi ndeshjen. Italia ka grumbulluar 4 pikë dhe është në vendin e dytë në grupin C, po aq sa kanë edhe maqedonasit.

()

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

tiranaweb.al


Të ngjashme