• 10/06/2023

Ishte somnambul, bie nga ballkoni dhe vdes 13-vjeçari në Elbasan

 Ishte somnambul, bie nga ballkoni dhe vdes 13-vjeçari në Elbasan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan. Një 13-vjeçar, i cili vuante nga somnambulizmi, ka rënë aksidentalisht  nga ballkoni i pallatit dhe ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:15 të mëngjesit, në lagjen “Emin Matraxhiu”.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se 13-vjeçari kishte probleme me gjumin (vuante nga somnambulizmi, të ecurit gjatë gjumit) dhe në momentin e rënies nga ballkoni 13-vjeçari ka qenë vetëm në banesë.

“Rreth orës 05:15 të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i pallatit, 13-vjeçari A.M, i cili ka ndërruar jetë. Nga veprimet e para hetimore rezulton se 13-vjeçari kishte probleme me gjumin (vuante nga somnambulizmi, të ecurit gjatë gjumit) dhe në momentin e rënies nga ballkoni 13-vjeçari ka qenë vetëm në banesë. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes“, njofton Policia e Elbasanit.

Të ngjashme