• 27/03/2023

“Ik nga ajo parti e bëji hyzmet vetes”/ Manjani ‘shpërthen’ ndaj Bashës: O Zot, ç’ilaç të skaduar paska patur në krye PD gjithë këto vite?

 “Ik nga ajo parti e bëji hyzmet vetes”/ Manjani ‘shpërthen’ ndaj Bashës: O Zot, ç’ilaç të skaduar paska patur në krye PD gjithë këto vite?

Lulzim Basha ‘i ka prerë krahët’ Sali Berishës dhe i ka shuar çdo shpresë ish-kryeministrit se mund të mbledhë Kuvendin Kombëtar për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar demokrat.

Nëse do të mblidhej Kuvendi Kombëtar, për Bashën, do të ishte një vendim kundër SHBA-së.  Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka shpërthyer ndaj Bashës. Ai kërkon largimin e Lulzim Bashës.

Postimi i Manjanit

Po mirë more çuni i beut, çdo që rri në krye të një partie baza e të cilës qenka anti-amerikane?!

Meqë e mban veten për amerikan (megjithse ende pa vizë), ik nga ajo parti e shih e bëji hizmet vetes me ndonjë punë a parti tjetër.

Çdo me thënë kjo “nuk lejoj të mblidhet Kuvendi, se baza është anti-amerikane”?!

O zot, ç’ilaç të skaduar paska patur në krye PD gjithë këto vite?!

E ne prisnim rotacionin!!!

Prisnim demokracinë!!!

Prisnim ndryshimin!!!

Të ngjashme