17.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

Humbi jetën nga Covid, mjeku i Kombëtares kuqezi ishte vaksinuar dy herë me Pfizer

Vdekja tragjike e fizioterapistit Ylli Mihali ka sjellë pikëllim të madh në ambjentin e FSHF dhe Kombëtares shqiptare.

Mihali humbi betejen me Covid-19 në moshën 55-vjecare.

Ai ishte infektuar prej afro 1 muaji dhe së fundmi ka qënë i intubuar në spitalin Infektiv.

Burime zyrtare bëjnë me dije nga FSHF se Ylli Mihali i kishte marrë dy dozat e vaksines PFIZER, por që për fat të keq nuk e ndihmuan të kalonte sfiden e jetës.

Ylli Mihali ka punuar prej më shumë se 25 vitesh në stafin mjekësor të kombëtares.

Mesazhe ngushellime erdhen edhe nga Presidenti Ilir Meta dhe kreu i FSHF, Armand Duka.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com