-5.5 C
Tirana
Thursday, 27 January, 2022

Hetimet për rusët përfshijnë dhe ushtrinë, eksperiment te pishina për shkaqet e vdekjes

Prokuroria dhe Policia në bashkëpunim me Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes pranë Ushtrisë, do të kryejnë një eksperiment si një nga veprimet e fundit hetimore për zbardhjen e vdekjes së 4 turistëve ruse, në një hotel në Qerret të Kavajës.

Grupi hetimor pritet të zhvillojë një eksperiment në ambientet e pishinës ku ekspertët e laboratorit ushtarak, synojnë  të përcaktojnë nëse ka patur element biologjik apo reagent kimik që mund të kenë shkaktuar vdekjen.

Paraprakisht dyshohet se bashkëshortët Sergei dhe Natali Burenkova, vajza e tyre  Ekaterina dhe dhëndëri  Nikita Belusov humbën jetën nga asfiksia, por është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar.

Prokuroria e Kavajës është duke e hetuar ngjarjen e regjistruara mbrëmjen e 14 tetorit në një hotel në Kavajë, si vrasje në rrethana cilësuese, kjo për shkak të numrit të viktimave, por edhe rrethanave të paqarta në të cilat ndodhi.

TË NGJASHME

TË FUNDIT