Greqia tronditet sërish nga tërmeti i fortë, banorët dalin nga shtëpitë të frikësuar

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Kyllini dhe Zakynthos të Greqisë, pasditen e sotme (6 korrik)

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ishte me qendër 17 kilometra në jug jugperëndim të Kyllini, por sipas buletinit të rishikuar, epiqendra u raportua 10 kilometra në jugperëndim të Andravidës.

Thellësia fokale e lëkundjes, e cila u ndje veçanërisht në Ilia, Achaia dhe Zakinthos, llogaritet në 14 kilometra.

Nuk raportime për dëme në njerëz apo banesa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com