• 29/03/2023

FOTO/ Ky është i riu që u masakrua me thikë në Elbasan, vëllai më i vogël në gjendje të rëndë

 FOTO/ Ky është i riu që u masakrua me thikë në Elbasan, vëllai më i vogël në gjendje të rëndë

Ky që shihni në foton e mëposhtme është 28-vjeçari Florenc Kovaçi, I cili u vra me thikë mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Në këtë ngjarje i plagosur mbeti edhe vëllai i tij më i vogël 19-vjeçarit Mikel Kovaçi në Elbasan.

Burime për ABC bëjnë me dije se autori i këtij krimi është Ardit Hida 24 vjeç, i cili u arrestua vetëm pak pas ngjarjes. Gjatë operacionit për kapjen e tij policia gjeti dhe sekuestroi edhe thikën me të cilin autori i mori jetën 28 vjeçarit.

Përpara bluve autori e ka pranuar autorësinë e vrasjes dhe të plagosjes.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një sherri me thika mbrëmjen e të premtes që agravoi në përdorimin e armëve të ftohta çka solli edhe këtë bilanc tragjik.

Viktimë nga kjo ngjarje ka mbetur një djalë 28-vjeçar, ndërsa vëllai i tij i vogël 19-vjeçari Mikel Kovaçi ka mbetur i plagosur. Gjendja e tij shëndetësore raportohet se është e rëndë.

Lexo edhe: Njëri vëlla vdiq, tjetri rëndë, si nisi sherri mes të rinjve në Elbasan, pamje nga vendngjarja

Përplasja mes palëve u përshkallëzua deri në përdorimin e thikës, që ishte fatale për 28-vjeçarin që humbi jetën.

Të ngjashme