• 10/06/2023

Festa kthehet në vend krimi, 2 viktima dhe 4 të plagosur nga një sulm me armë

 Festa kthehet në vend krimi, 2 viktima dhe 4 të plagosur nga një sulm me armë

Nuk kanë të ndalur sulmet me armë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku shpesh herë objektiv i plumbave kanë qenë dhe njerëz pa faj.

Një tjetër ngjarje e rëndë është regjistruar këtë herë në një festë në Mississippi, ku kanë humbur jetën 2 të rinj si u plagosën 4 të tjerë.

Autorit i krimit është vënë në pranga nga policia, teksa motivet e këtij krimi janë ende të paqarta.

Ngjarja ndodhi teksa të rinjtë ishin duke festuar në një shtëpi të një nxënësi, traditë kjo që bëhet zakonisht pas mbrëmjes së maturës.

Cameron Everett Brand u arrestua disa orë më vonë dhe akuzohet për 4 akuza për sulm të rëndë dhe dy për vrasje. Ai po mbahet në një burg në Mississippi pa lirim me kusht.

Të ngjashme