“Erdogan po mbahet gjallë me morfinë!”, trondit profesori turk: Nuk duhet të hapë gojën sepse…

 “Erdogan po mbahet gjallë me morfinë!”, trondit profesori turk: Nuk duhet të hapë gojën sepse…

Sëfundmi janë përhapur fjalë se presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Së fundi ka qenë profesori i ekonomisë dhe autori, Οbrahim το?ztürk, i cili në kanalin televiziv Moonstar ka hedhur akuza për gjendjen e tij shëndetësore.

Këto akuza kanë shkaktuar bujë në Turqi dhe kanë përkeqësuar më tej klimën e ashpër për presidentin turk.

“Erdogan është shembur ligjërisht, është shembur fetarisht dhe prestigji i tij është shembur”, tha Ozturk, duke folur drejtpërdrejt në Moonstar TV, ndërsa hodhi edhe një “bombë” për shëndetin e presidentit turk.

“Më lejoni të përmend diçka që më tha dikush i afërt i tij. Ai më tha: ‘Erdogan nuk jeton më. Erdogan tani ka vdekur, ka vdekur. Ai ngrihet në këmbë me morfinë dhe thjesht lexon letrën që ka përballë për të lexuar. Në çdo rast, ai nuk mund ta lexojë, nuk duhet të hapë gojën sepse thotë marrëzi. Kur ai e lexon atë gazetë ai konsiderohet i suksesshëm”, tha Ozturk.

Pas këtyre akuzave qeveria e Erdogan, e akuzon Οbrahim το?ztürk për lidhje me rrjetin e Imam Fethullah Gulen.

Të ngjashme