• 10/06/2023

“E ka qarë shkollën ‘Sami Frashëri’, habit Këlliçi, pranon punët e Veliajt në krye të Bashkisë Tiranë

 “E ka qarë shkollën ‘Sami Frashëri’, habit Këlliçi, pranon punët e Veliajt në krye të Bashkisë Tiranë

Kandidati i Berishës dhe Metës Belind Këlliçi deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Quo Vadis” se shkolla e re “Sami Frashëri”, e ndërtuar nga Veliaj, është një nga më të mirat në kryeqytet.

Para se të ndërtohej gjimnazi, opozita lëshoi një sërë fake news se shkolla do te zhvendosej në Paskuqan dhe mbi truallin e saj do të bëhej pallat.

Por koha edhe sipas Këlliçit se jo vetëm shkolla u ndërtua po aty ku ishte gjimnazi i vjetër, por sot konsiderohet një nga shkollat më të bukura të Tiranës.

Të ngjashme