26/01/2023

Bledar Selmanaj ka tentuar vetëvrasjen në ambientet e burgut të Peqinit.

Selmanaj akuzohet për vrasjen e 25-vjeçarit Xhuljano Bullari në Vlorë.

Shkak për vrasjen mendohet të ketë qenë një sasi droge që viktima kishte blerë dhe që dyshohet se e kishte paguar me para fallco. Autori dhe viktima ishin shokë dhe ishin nisur së bashku nga Tirana në drejtim të Vlorës.

25-vjeçari u gjet i pajetë në një makinë tip “Fiat Punto”. Ai u qëllua me tre plumba, njëri prej të cilëve e kishte kapur në kokë.