15.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

Dy humbje jete dhe 522 raste të reja me Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 6662 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid 522 qytetarë.

Rastet e reja janë zbuluar: 193 raste në Tiranë, 75 në Shkodër, nga 22 raste në Durrës, Vlorë, nga 16 raste në Lezhë, Sarandë, nga 15 raste në Malësi e Madhe, Fier, nga 13 raste në Vau i Dejës, Kamëz, 12 në Berat, 11 në Korçë, nga 9 raste në Rrogozhinë, Lushnje, nga 8 raste në Elbasan, Peqin, 6 në Kurbin, nga 5 raste në Krujë, Dibër, Divjakë, 4 në Patos, nga 3 raste në Kukës, Kavajë, Roskovec, Përmet, nga 2 raste në Pukë, Has, Mat, Gjirokastër, Kuçovë, Poliçan, Gramsh, Librazhd, nga 1 rast në Mirditë, Shijak, Klos, Himarë, Këlcyrë, Tepelenë, Maliq, Pogradec, Kolonjë, Dimal, Cerrik, Belsh.

Fatkeqësisht në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 2 qytetarë, 67-vjeçar nga nga Elbasani dhe një 84-vjeçar nga Mati.

Aktualisht janë 4204 pacientë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin, ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 59 pacientë.

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 98 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,920 që nga fillimi i epidemisë.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com