Dritan Hila kundër homazheve për Azem Hajdarin: Thjesht e ka zënë lapsi që është në Varrezat e Dëshmorëve, s’ka qenë burrë shteti

 Dritan Hila kundër homazheve për Azem Hajdarin: Thjesht e ka zënë lapsi që është në Varrezat e Dëshmorëve, s’ka qenë burrë shteti

Dritan Hila ka kritikuar Lulzim Bashën dhe zgjedhjen e tij për të kryer homazhe në varrin e liderit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari.

Gazetari thotë se ish deputeti nuk e meriton të prehet në Varrezat e Dëshmorëve.

“Me rastin e 28 Nendorit Basha kishte vendosur nje buqete me lule edhe tek varri Azem Hajdarit.

Zot me fal se nuk dua te merrem me te vdekur, por dita e pavaresise eshte pune Ismail Qemalesh, Isa Boletinesh dhe Adem Jasharesh.

Eshte pune burrasha qe kane dridh token dhe jo ke ka zene lapsi dhe eshte ne ato varreza”, shkruan Dritan Hila.

Të ngjashme