4.5 C
Tirana
Thursday, 28 October, 2021

“Çdo vendim do kishte kosto”, mblidhet në selinë blu kolegji i kryetarëve

Një ditë pas nisjes së legjislaturës së re dhe rikthimit të opozitës në parlament pas 2 vitesh, Kryetari i PD, Lulzim Basha, mblodhi këtë të shtunë kolegjin e kryetarëve.

Takimi u zhvillua dhe sipas burimeve të Klan News mes çështjeve të diskutuara ka qenë edhe ajo për përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar.

Ferdinand Xhaferraj foli pas ppërfundimit të takimit për mediat dhe tha se vendimi i Bashës, sido që të ishte, do të kishte kosto.

“Duhet të kemi parasysh se çfarëdo lloj vendimi do ishte i paralelizuar dhe do kishte kostot e veta. Vendimi u mor në limitet kohore duke dhënë mesazhin që janë shfrytëzuar mundësitë për gjetjen e një zgjidhje tjetër. Me vendimin merr parasysh eliminimin e kostove afatgjata për PD, kjo do të thotë edhe eliminimin e kostove afatgjatë për Shqipërinë”, tha ai.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com