4.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

Çalamani pranon vrasjen e 8-vjeçarit: Po lozte me biçikletë, e qëllova me lopatë dhe e groposa!

Vazhdojnë detajet tronditëse rreth monstrës së Fierit.

Dalin detaje të reja tronditëse nga vrasja makabër në Fier ku Klodian Çalamëni është komshi me viktimën, fëmijën 8-vjeç që rrëmbeu dhe e mori peng.

Nga dëshmitë e para mësohet se pikënisja e hetimeve për të kryer kontrolle në banesën e Klodian Çalamënit erdhi për faktin se pranë banesës së tij u gjend biçikleta e 8-vjeçarit me të cilën fëmija po bënte xhiro, por edhe e shkuara e 38-vjeçarit i cili ishte i skeduar nga drejtësia për një tjetër pengmarrje disa vite më parë. Sipas dëshmive, Klodian Çalamani e ka qëlluar me lopatë fëmijën kur ai po lozte me biçikletë në shtëpinë e tij. Më pas e ka varrosur duke e mbuluar me baltë.

Monstra është arrestuar nga policia, ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të plota të ngjarjes së rëndë. “E mora në shtëpi. E vrava dhe e groposa me baltë në oborr”. Ky ka qenë rrëfimi makabër i autorit të dyshuar. Ai do ti nënshtrophet ekzaminimit psikik, ndërsa familjarët dhe fqinjët kërkojnë që të varet, vritet apo digjet me zjarr.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com